Zimní aktivity

Ski centrum Říčky

Říčky v Orlických horách už dlouho patří v zimě mezi cílové destinace mnoha návštěvníků. Je tomu mimo jiné i díky modernímu lyžařskému areálu. Areál Ski centrum Říčky v Orlických horách se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 metrů nad mořem. Díky své nadmořské výšce, moderní šestisedačkové lanovce s bublinou, snowparku, půjčovně lyžařského vybavení, servisu, lyžařské škole, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a modernímu systému výroby technického sněhu se jedná o jedno z nejlepších středisek sjezdového lyžování v Orlických horách a zároveň jedno z předních středisek v České republice. Lyžování je zde vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro náročné lyžaře a snowboardisty.

Areál je ideálně dostupný skibusem, který má počáteční nástupní stanici přímo před apartmánovým domem Mařinka.


Tipy na další lyžařské areály v okolí Říček

Další vyhlášené středisko v Orlických horách je ski centrum Deštné, které se nachází asi 18 km od obce Říčky. Pro návštěvníky je zde připraveno 6 sjezdovek s velkým snowparkem a také bobová a sáňkařská dráha. Milovníky sjezdových tratí sem láká i možnost večerního lyžování.
Dále se přesuneme do Polska (Ski arena Zieleniec), jelikož se jedná o jedno z největších a nejlepších polských lyžařských středisek a při tom leží v dojezdové vzdáleností od Říček (90km). Ski centrum je pravidelně oceňováno v různých anketách a soutěžích. Celkem je zde možnost využít až 23 km sjezdovek.
Další menší lyžařské areály v okolí jsou v Rokytnici v Orlických horách, v Bartošovicích, Českých Petrovicích, Orlickém Záhoří nebo ve Zdobnici.

Běžkařské tratě v okolí Říček

Na své si prijdou i návštěvníci se zálibou v běžecké lyže. Orlické hory se pro ně stanou rájem. K využití je 42 km rolbou upravovaných běžeckých tratí a to s různým stupněm náročnosti. Běžecké stopy jsou vhodné jak pro klasický styl, tak i pro bruslení.

Náš tip (délka 12 km): Ski centrum - zdobnická cesta - Pěticestí - bunkrovka - Mezivrší - letohradská - Ski centrum


Veřejné bruslení

Je možné navštívit zimní stadion v Rychnově nad Kněžnou, zabruslit si a strávit tak příjemný čas na ledové ploše s rodinou, či přáteli.

Plavání

V Rychnově nad Kněžnou je také také plavecký bazén, kam můžete zamířit po sportovních  výkonech na svahu, zaplavat si v 25 metrů dlouhém bazénu, nechat se unášet proudem divoké řeky, odpočinout si v bublinkách vířivky, relaxovat ve dvou parních komorách, infrasauně a suché sauně. Pro děti je připraveno brouzdaliště a tobogán.


Sportovní zázemí Wellness hotel Říčky

K dispozici je návštěvníkům wellness s bazénem a fitness v nedalekém hotelu (200 metrů).