Letní aktivity


Ski centrum Říčky

Bohatá letní zábava v Říčkách nabízí bikepark, horské terénní tříkolky a koloběžky. Jezdce lanovka vyveze na Zakletý vrch a poklidnou jízdu obratem vystřídá adrenalinová jízda po 1350 metrů dlouhé sjezdovce. V srdci ski centra je pro návštěvníky připravené také multifunkční hřiště pro hru tenisu, volejbalu či nohejbalu v nádherné přírodě v Orlických horách.


Cyklistické trasy

Sednout na kolo v Orlických horách a vybrat si jednu z mnoha cyklistických tras! Je možné zvolit jak lehké trasy tak i náročnější či jen pro opravdu zdatné. Mnohé trasy Vás zavedou ke kulturním památkám jako jsou zámky a zříceniny. Poznat je ale možné i krásnou přírodu v přírodních rezervacích a údolích a nebo se vydat na cyklovýlet po vrstevnicích na Anenský vrch (7 km), k tvrzi Hanička (10 km) a do 17 km vzdáleného Deštného v Orlických horách. Kola lanovkou jsou vyvezena zdarma na Zakletý vrch, kde začíná výlet na Pěticestí a potom pokračujete dále.


Lanový park Říčky

Byla by škoda nezažít adrenalin ve zdejším lanovém parku. K vyzkoušení je zde několik okruhů a až 80 překážek. Samozřejmostí je také dětský okruh.

Turistické trasy

Na výběr je několik pěších tras pro sváteční výletníky a hřebenové výlety do okolí v Orlických horách pro nadšené turisty.
Turistické tipy:

  • po Jiráskové cestě k Zemské bráně (19,4 km)
  • do Neratova (14 km)
  • do Orlického Záhoří a Polska (7 km)
  • ke Kunštátské kapli (2 km)
  • po Jiráskové cestě na Šerlich (15 km)

Trochu tajemna nabízí záhadné menhiry, které je možné spatřit při vycházce po silnici z Říček na Zdobnici. Jedná se o dva až pět metrů vysoké křemencové kvádry. Nikdo neví, kdo je sem umístil, ale podle záznamů tu stávaly už mezi válkami.

Vyhlídku a pohled na Orlické hory, kralický Sněžník, Rychnovsko a také Suchý vrch nabízí rozhledna Anna v blízkosti Anenského vrchu. Celková výška rozhledny je 17 metrů a je volně přístupná.Koupání

Pro osvěžení v horkých letních dnech láká návštěvníky aquapark Žamberk, přehradní nádrž Pastviny, kde se nachází i letní bobová dráha a pro otužilce přírodní koupaliště v Říčkách a v Rokytnici v Orlických horách.


Ještě trochu sportu

V Říčkách za kostelem v blízkosti apartmánu najdete fotbalové hřiště a udržované dětské hřiště, oboje je volně přístupné. Další sportovní zázemí Vám nabízí Wellness hotel Říčky, sportovní areál pro všechny generace v Rokytnici v O. h. a golfové hřiště a fotbal park v Nebeské Rybné.


Výlety

Na výletníky čekají samozřejmě také hrady, zámky a muzea.